30 grudnia 2016

WYDARZENIA, KONKURSY, WYZWANIA

SĄDZĘ, ŻE...

KARIERA KOBIETY POLECA

Weronika weszła do przestronnego gabinetu i już wiedziała, że jego właściciel ceni sobie gustowne przedmioty dobrej jakości, nie lubi chaosu i jest wrażliwy na sztukę. To wnętrze podpowiedziało jej, że prawnik, do którego wybrała się po poradę jest systematyczny i uporządkowany, raczej nie narzeka na ilość klientów, skoro stać go na meble z „wyższej półki”, a obrazy? Jako laik, Weronika nie doszukiwała się sensu plam na płótnie, ale było w nich coś sympatycznego. Choć nie poznała jeszcze osoby, która miała jej pomóc rozwikłać życiową sprawę, dziewczyna już zdecydowała, że warto jej zaufać.

 

 

Uczucia na ścianach

 

Obraz podziwiany przez Weronikę, podobnie jak do niej przemówił do Piotra, prawnika z Poznania. Ilekroć spojrzał na geometryczne, uporządkowane i niezwykle barwne kształty, tyle razy nie żałował, że może je podziwiać w zaciszu własnego gabinetu. Był dumny, że ma w swoim otoczeniu coś unikalnego, nie replikę, coś, co poprawia mu nastrój, a przy tym… przecież obraz to prestiż! Ile razy klienci zagadywali go, pytając gdzie można zdobyć takie cudo? Nie liczył. Nie liczył też chwil, gdy zastanawiał się, dlaczego nigdy tak nie postrzegał rzeczywistości i czy trudno jest namalować coś tak prostego, a jednak zachwycającego.

 

 

 

 

Edyta

 

Edyta, sympatyczna, młoda dziewczyna – kocha naturę, widzi ją inaczej, niż większość z nas, potrafi z liści utworzyć puzzle, banalny krajobraz osadzić pomiędzy sztachetami płotu, by ktoś, kto go ogląda zobaczył świat, niczym dziecko zza ogrodzenia własnego podwórka, potrafi wyłuskać takie kolory, których najczęściej brakuje nam, żeby poczuć się dobrze. Obraz, na który teraz spogląda Piotr malowała, bo znów zobaczyła w przyrodzie coś, czego nie dostrzegł nikt inny w taki sposób. Nie robiła tego na zlecenie, choć i takie prace wykonuje. Czy to ma znaczenie? W każdą pracę wkłada tyle samo duszy i tyle samo uśmiechu.

 

 

 

 

Nie… nie męczy się, nie odtwarza mozolnie rzeczywistości. Bawi się formą i barwą, lubi zapach farby, a czasem, gdy ma dobry humor nuci swoje ulubione kawałki przy pracy. Jej optymizm, który przeniósł się przez pędzel na obraz zauważył ów prawnik z Poznania, który urządzał właśnie swój gabinet. Szukał czegoś, co będzie mógł zawiesić na ścianę, bo jego poczucie estetyki podpowiadało mu, że jest takie miejsce w jego pomieszczeniu, które nie może zostać puste. To był strzał w dziesiątkę! Ściana „odziana” w obraz, zyskała niepowtarzalny charakter, podobnie jak pozostałe elementy wnętrza.

 

 

 

Czy obraz spodobał się Weronice? Piotr nie pytał. Widział, że zerkała na niego parę razy, ale pochłonięty był poznawaniem sprawy, którą dziewczyna właśnie jemu powierzyła.

 

 

Dla kogo obrazy?

 

Właśnie poznałaś historię jedną z tych, których zazwyczaj nie mamy w głowie, kiedy urządzamy własny gabinet lub pomieszczenie, w którym przyjmujemy swoich klientów. Owszem, dbamy o to, by było funkcjonalne, by spełniało wszelkie kryteria wymagane niekiedy przez polskie prawo, i wreszcie, by standard był możliwie najwyższy. Warto jednak dodać coś nieco bardziej osobistego, co pozwoli gościom polubić właścicieli i wywoła pozytywne emocje. Obrazy należą do tych przedmiotów, które zdradzają upodobania właściciela, przenoszą uczucia z osoby na osobę, wywołują skojarzenia, stają się tematem rozmów, a czasem po prostu są i to wystarcza.

 

 

 

 

Czy są profesje, u których obrazy na ścianach są szczególnie dobrze widziane? Z pewnością mogą po nie sięgnąć przedstawiciele tych zawodów i stanowisk, którzy chcą podkreślić wyrafinowany gust, szczególną wrażliwość, wszechstronne zainteresowania, czy prestiż miejsca lub osoby. Na szczęście dziś już nie kierujemy się ograniczeniami, zatem każde miejsce, jeśli tylko jest godne obecności sztuki, jest dla niej dobre.

 

Obrazy możemy podziwiać w gabinetach architektów, prawników, psychologów, w restauracjach, salonach odnowy biologicznej, hotelach, w dbających o wysoką estetykę wnętrz sklepach i w wielu innych miejscach. A Twoja firma? Ma już swój obraz?

 

 

 

Edyta Rybczyńska, malarka

https://www.facebook.com/edytarybczynskamalarstwo/

https://www.instagram.com/edyta_rybczynska/

 

14 października 2016
Co klientom mówią ściany Twojej firmy

 

© 2016 Kariera Kobiety

SZPILA

Statystyki pokazują ogromne dysproporcje w obecności obu płci w naukach ścisłych. Kobiety zajmują zaledwie ok. 10 proc. najwyższych stanowisk akademickich. W Unii Europejskiej kobiety stanowią tylko 11 proc. najwyższych stopniem naukowców, a w ciągu dwóch minionych dekad liczba kobiet naukowców wzrosła zaledwie o 3 pkt proc. Żeby poprawić te statystyki, potrzebne są granty, programy stypendialne, promowanie kobiecych osiągnięć naukowych, a...

FLESZ RAPORT

30 grudnia 2016

NAJNOWSZE

SĄDZĘ, ŻE...

KARIERA KOBIETY