30 grudnia 2016

WYDARZENIA, KONKURSY, WYZWANIA

SĄDZĘ, ŻE...

KARIERA KOBIETY POLECA

Ogromna moc pozytywnej energii – tak w skrócie można opisać Anię Kołodziejską, 26-letnią, polską lekarkę, która właśnie podjęła kolejne wyzwanie. Leci do Nepalu pomagać chorym. Ta dziewczyna daje z siebie wszystko, ale i czerpie z życia garściami. Uprawia wyczynowo sport, zwiedza i pisze.

Jesteś gotowa na dawkę motywacji i włączenie się do akcji?

 

 

Wulkan energii

 

 

Ania postawiła sobie za cel zostać chirurgiem. Pierwszym krokiem w stronę kariery było ukończenie studiów na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Kolejnym - praca w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu. Młoda lekarka uważa, że medycyna nie musi być trudna i stara się popularyzować wiedzę o niej.

 

 

Z zamiłowania podróżniczka, autorka artykułów o medycynie, redaktorka w czasopiśmie „Służba zdrowia”, blogerka i sportsmenka. Brązowy medal w Mistrzostwach Europy w kickboxingu, srebro w Mistrzostwach Polski w boksie to tylko część jej osiągnięć.

 

 

To wielka amatorka przygód. Odnajduje je w górach, latając na paralotni, czy pokonując kilometry na rowerze. Część swoich przeżyć opisała w książce „Gruzja welocypedem”. Ma nadzieję, że jej słowa zainspirują innych miłośników podróży do dzikich zakątków Azji.

 

 

 

Misja Katmandu

 

Wiosna to czas, w którym młoda lekarka wybierze się do Katmandu. Leci tam na zaproszenie dr Shankar Mana, uznanego na świecie specjalisty z dziedziny leczenia oparzeń i rozszczepów podniebienia.

 

 

Kim jest ów ekspert? Dr Shankar Man ukończył w USA specjalizację z chirurgii plastycznej, po czym wrócił do Nepalu, by tam pomagać ubogim dzieciom. Na swoim koncie ma 12 tys. operacji. Doceniony nagrodą „World of Children” i uhonorowany przez Dalai Lamę za skromność, poświęcenie i niezwykłą pracę.

 

U boku takiego autorytetu będzie zdobywać doświadczenie Ania Kołodziejska. - Wierzę, że dzięki mojej pomocy będą wstanie zapewnić opiekę w szpitalu nad większą ilością pacjentów, a podczas wyjazdów w teren udzielać sprawniej pomocy dzięki dodatkowej parze rąk do działania – mówi o swojej misji. - Na obecnym etapie rozwoju mogę się tam wiele nauczyć i nabyć doświadczenia w samodzielnej pracy lekarza, a także uczyć się operacji rozszczepów podniebienia, leczenia oparzeń i przeszczepów skóry od światowej sławy eksperta z olbrzymim bagażem doświadczeń zdobytym podczas wieloletniej praktyki.

 

 

Pomóż!

 

Ania musi sfinansować we własnym zakresie podróż do Nepalu i pobyt tam. Potrzebnych jest 6,5 tys. zł. Jeśli chcesz wesprzeć jej wysiłki w zdobywaniu tak cennego doświadczenia i wykorzystywaniu go w przyszłości w polskich szpitalach, dołącz do zbiórki pieniędzy na portalu PolakPotrafi - Polska lekarka w Nepalu. Każda, nawet najdrobniejsza kwota jest krokiem do celu.

 

 

Jestem przekonana, że swoimi dotychczasowymi osiągnięciami udowodniłam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nie zamierzam jednak spocząć na laurach - idę śmiało dalej po marzenia – zapewnia Ania i obiecuje, że każdy, kto wyciągnie pomocną dłoń otrzyma nagrodę.

 

 

Wyprawa do Katmandu będzie tematem jej książki „Chirurgica w Nepalu”, gdzie swoje miejsce znajdą najciekawsze przygody i wspomnienia z Nepalu.

 

Trzymamy kciuki Aniu i czekamy na Twoją kolejną historię!

 

 

 

© Kariera Kobiety

 

02 stycznia 2017
Inspiruje swoim życiem, zwycięża i walczy o innych. Pomóż jej pomagać

 

© 2016 Kariera Kobiety

SZPILA

Statystyki pokazują ogromne dysproporcje w obecności obu płci w naukach ścisłych. Kobiety zajmują zaledwie ok. 10 proc. najwyższych stanowisk akademickich. W Unii Europejskiej kobiety stanowią tylko 11 proc. najwyższych stopniem naukowców, a w ciągu dwóch minionych dekad liczba kobiet naukowców wzrosła zaledwie o 3 pkt proc. Żeby poprawić te statystyki, potrzebne są granty, programy stypendialne, promowanie kobiecych osiągnięć naukowych, a...

FLESZ RAPORT

30 grudnia 2016

NAJNOWSZE

SĄDZĘ, ŻE...

KARIERA KOBIETY