30 grudnia 2016

WYDARZENIA, KONKURSY, WYZWANIA

SĄDZĘ, ŻE...

KARIERA KOBIETY POLECA

Pierwszy raz w historii polskiego rynku wydawniczego, wszystkie książki jednego autora znalazły się na liście TOP - najlepiej sprzedających się pozycji wydawniczych największej sieci księgarni w Polsce (Empik).

 

Lista TOP książek dla dzieci liczy 10 najbardziej popularnych tytułów, wśród których znalazło się aż sześć wydań Neli Małej Reporterki: „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata” (nagrodzona Bestsellerem Empiku 2015), „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” i „Nela na kole podbiegunowym”.

 

 

Nela goni Harry’ego Potter’a

 

Najnowsza książka Neli - „Nela na kole podbiegunowym” cieszy się tak dużą popularnością, że na liście TOP najlepiej sprzedających się książek wszystkich tytułów wydawniczych ustępuje miejsca jedynie światowemu bestsellerowi J.K.Rowling, a każdy kolejny ranking ogłaszany przez sieć EMPIK jest oczekiwany w niepewności.

 

„Nela jest absolutnym fenomenem i ewenementem na skalę kraju, ale myślę, że trudno byłoby znaleźć taki przypadek również na świecie. Sukces Neli i jej książek jest naprawdę precedensowy i oszałamiający, a popularność autorki stale rośnie. Dodajmy, że Nela ma dopiero 11 lat.” – mówi Maciej Maćkowiak, dyrektor promocji w dziale książek wydawnictwa Burda Książki, które wydaje tytuły Neli Małej Reporterki.

 

 

Nela ulubienicą dzieci i rodziców

 

Na spotkania autorskie z małą podróżniczką przychodzi od 1000 do 1500 osób. Dzieci w skupieniu słuchają jej opowieści i chętnie uczestniczą w konkursach odpowiadając na pytania z książek, filmów i prezentacji. Dzięki Neli, dziecięca wiedza i pasja poznawania świata wciąż rosną. Okazuje się, że odkrywanie świata realnego może być równie pasjonujące, jak czytanie fantastyki.

 

Pozytywny wpływ książek Neli na dzieci potwierdza również fakt, iż jej najnowsza pozycja została właśnie włączona do kanonu lektur dla szkół podstawowych.

 

 

Kolejna książka małej podróżniczki ukaże się już w I kwartale 2017 roku.

 

 

27 grudnia 2016
Nela Mała Reporterka - to się nazywa Kariera Kobiety

 

© 2016 Kariera Kobiety

SZPILA

Statystyki pokazują ogromne dysproporcje w obecności obu płci w naukach ścisłych. Kobiety zajmują zaledwie ok. 10 proc. najwyższych stanowisk akademickich. W Unii Europejskiej kobiety stanowią tylko 11 proc. najwyższych stopniem naukowców, a w ciągu dwóch minionych dekad liczba kobiet naukowców wzrosła zaledwie o 3 pkt proc. Żeby poprawić te statystyki, potrzebne są granty, programy stypendialne, promowanie kobiecych osiągnięć naukowych, a...

FLESZ RAPORT

30 grudnia 2016

NAJNOWSZE

SĄDZĘ, ŻE...

KARIERA KOBIETY