30 grudnia 2016

WYDARZENIA, KONKURSY, WYZWANIA

SĄDZĘ, ŻE...

KARIERA KOBIETY POLECA

W grudniu 43 studentów farmacji wzięło udział w 3  edycji projektu „RECEPTA na sukces w farmacji”. Uczestnicy warsztatów mieli szansę spotkania z cenionymi ekspertami oraz otrzymali możliwość odkrycia drzemiącego w nich potencjału. 

 

 

Praca, która daje satysfakcję

 

Tegoroczna edycja projektu „RECEPTA na sukces w farmacji” zwraca uwagę na fakt, że każdy ma w sobie potencjał, który odkryty i dobrze wykorzystany, może zaprocentować w karierze zawodowej. Praca, która aktywuje naturalne zasoby i pozwala realizować indywidualne potrzeby jest nie tylko sposobem na zarabianie pieniędzy, ale staje się przestrzenią, w której człowiek odnajduje satysfakcję i spełnienie.

 

 

Student na rozdrożu

 

Wielu studentów farmacji mierzy się z dylematem wyboru ścieżki kariery. Młodzi ludzie nie do końca wiedzą, jak szerokie możliwości zatrudnienia mają po skończeniu tego kierunku studiów. Tymczasem rzeczywistość ma sporo do zaoferowania. Studenci często nie mają też świadomości, jak ważne w poszukiwaniu miejsca pracy są ich predyspozycje osobowościowe. Celem 3. edycji „RECEPTY na sukces w farmacji” jest zachęcenie do poznawania samego siebie, a co za tym idzie, znalezienia drogi zawodowej najlepiej dopasowanej do osobistych predyspozycji.

 

 

Białystok centrum wiedzy i motywacji

 

Do Białegostoku przyjechało 43 głodnych wiedzy studentów z całej Polski. W pierwszej części uczestnicy pod okiem mentor coacha, Anety Jurewicz, zgłębiali tajniki samych siebie. Poznawali swoje mocne strony oraz nieuświadomione wcześniej zasoby. Z zaskoczeniem odkrywali, że ich pasje i zainteresowania mogą być wykorzystane do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Poznali także szeroki wachlarz potencjalnych miejsc pracy dla absolwentów studiów farmaceutycznych, ze wskazaniem, które z nich, ze względu na indywidualne cechy osobowości, będą dla nich odpowiednim wyborem.

 

Kolejnym punktem spotkania był talk-show z przedstawicielami firmy Gedeon Richter, inicjatorem „RECEPTY na sukces farmacji”. Była to niepowtarzalna okazja do zadawania im pytań na żywo, za pomocą specjalnej aplikacji. Rozmowa z pracownikami pozwoliła uczestnikom poznać specyfikę pracy w firmie farmaceutycznej oraz rozwiać wszelkie wątpliwości z nią związane.

 

Zwieńczeniem spotkania był energetyzujący power speech jednego z najbardziej cenionych mówców motywacyjnych w Polsce, Olgi Kozierowskiej. Zainspirowała ona studentów do podążania za własnymi marzeniami, wytrwałości w działaniu oraz wzięcia odpowiedzialności za swoje życie zawodowe. Jak ocenia ona spotkanie ze studentami?

 

Uczestnicy spotkania w Białymstoku zaskoczyli mnie swoim pozytywnym nastawieniem, zaangażowaniem oraz otwartością. Byli naprawdę zainteresowani lepszym poznaniem siebie, co w przypadku pokolenia Y wcale nie jest tak oczywiste – mówi Olga Kozierowska. Moim wystąpieniem chciałam przygotować ich na potencjalne kryzysy, które spotykają przecież każdego z nas. Ważne, by młodzi ludzie umieli sobie z nimi poradzić. W dzisiejszych czasach, w których sukces stawiany jest na piedestale, niezwykle trudno jest przyznać się do porażki. Ważne więc, byśmy z niepowodzeń potrafili wyciągać lekcje i nigdy nie przestawali sięgać po marzenia, ale mądrze i na różne sposoby. Pragnęłam także przekonać ich, by zawsze sięgali ponad swój potencjał i próbowali różnych rzeczy – to pozwoli im szybciej i łatwiej odkryć obszar, w którym będą naprawdę dobrzy, a to z kolei pozwoli im w pełni cieszyć się życiem. Olga Kozierowska zdradziła im także praktyczne wskazówki, jak budować pewność siebie.

 

 

W ramach projektu odbędą się jeszcze 2. spotkania: we Wrocławiu (17.03.2017) i w Warszawie (12.04.2017). Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony: http://receptanasukceswfarmacji.pl/

Wszystkie bieżące informacje dostępne są na fanpage’u „RECEPTA na sukces w farmacji” na Facebooku: https://www.facebook.com/Receptanasukceswfarmacji

 

 

motywacja, menedżer, firma
18 grudnia 2016
Wrocław, Warszawa - Recepta na sukces w farmacji

 

© 2016 Kariera Kobiety

SZPILA

Statystyki pokazują ogromne dysproporcje w obecności obu płci w naukach ścisłych. Kobiety zajmują zaledwie ok. 10 proc. najwyższych stanowisk akademickich. W Unii Europejskiej kobiety stanowią tylko 11 proc. najwyższych stopniem naukowców, a w ciągu dwóch minionych dekad liczba kobiet naukowców wzrosła zaledwie o 3 pkt proc. Żeby poprawić te statystyki, potrzebne są granty, programy stypendialne, promowanie kobiecych osiągnięć naukowych, a...

FLESZ RAPORT

30 grudnia 2016

NAJNOWSZE

SĄDZĘ, ŻE...

KARIERA KOBIETY